Kapela, která staví svou muziku na pilířích folku, country a bluegrassu vznikla v roce 2018 kolem Máry a Vlaďase, kteří hudebně spolupracují od roku 2007. Spolu s Monikou tvoří doprovodnou kapelu zpěvačce Katce, která disponuje jemným a osobitým hlasem.Inspiraci kapela nachází napříč současnou hudební scénou, část repertoáru tvoří písně převzaté, jiné s vlastním textem a slovo dostávají i písně autorské.

Katka Skvělá – Zpívala dříve než uměla mluvit a chodit a poslední roky působí ve sboru Collegium Cantantium, kde si užívá různé druhy skladeb, od těch klasických přes duchovní až po spirituály a lidovky. Ovládá hru na klasickou kytaru, ale především ji můžete znát jako majitelku krásného, jemného a čistého hlasu.

Marek “Mára” Šustáček – Od roku 2007 působí v kapele Fromáž jako kytarista, od roku 2015 jako perkusista v kapele MarianBand. V SNOD ještě sem tam něco brnkne na pětistrunné banjo. Hudební zálibu má především v bluegrassu, textařským vzorem je mu Robert Křesťan, muzikantským pak Luboš Malina.

Vladimír “Vlaďas” Kučera – Taktéž působí od roku 2007 v kapele Fromáž, v roce 2016 začal ještě hrát v Poetickém hudebním společenstvu. V obou případech obsluhuje baskytaru, ve SNOD občas brnkne na kytaru. Kromě bluegrassu a jeho derivátů poslouchá folk, jazz, punk, ska, rock či world music a rád se zúčastňuje hospodských jamů a podobných veselých taškařic.

Monika “Delfín” Šmídová – Je všestranná hráčka, která obohacuje doprovodem na kytaru, baskytaru a mandolínu celý soubor. Ráda navštěvuje různé jammy a co se hudebního stylu týče, není nijak vyhraněná. V poslední době také občas vypomůže jako záskok s basou v jiných kapelách.